Bioenerji Masajı

Bioenerji Masajı Nedir?

İnsanın varoluşsal bir sonucu olarak kendi bütünselliği içerisinde hücre ve organlar arasında bir enerji bağı bulunmaktadır. Bu enerji bağı zaman zaman zayıflar ve kopar. Bioenerji kişinin bütünsel varlığı içerisinde bu enerji akışının yeniden sağlanması için çabalar. Zihin-beden-ruhsal bağlamı içerisinde insanın yeni baştan ele alınması ve enerji bağlarının güçlendirilmesi bioenerji masajı ile gerçekleşmektedir.

Bioenerji Masajı Nasıl Yapılmaktadır?

Bioenerji masajı tek seans yapılabileceği gibi birden fazla seans da yapılabilir. Ancak birden fazla seans yapılması önerilmekte ve enerji bağının tek seansta güçlenmesinin çok düşük bir olasılık olduğu bilinmektedir.

Fiziksel-dokunsal bir temas içermeyen bu masaj tipi bioenerjiyi aktaracak kişi tarafından  uygulanır. Bioenerjist, problemin kaynağının tespitini sağlarken vücuttaki enerji akışını da hissetmektedir. Bu enerji akışındaki aksaklık nerede saptanırsa bioenerjist o noktaya odaklanmaktadır.

Bu masaj tipi doğru kullanılmadığı taktirde enerji bütünlüğüne zarar verebilmektedir. O nedenle de bioenerji masajını yapacak kişinin yetkinliği son derece önemli olmaktadır. Bir yönüyle Reiki masajına benzese de bazı farklılıklar söz konusudur.

Bioenerji Masajının Faydaları Nelerdir?

Bioenerjinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ancak genel hatlarıyla bioenerji, kişinin ruhsal ve zihinsel dünyasına katkıda bulunurken, fiziksel bazı etkileri de bulunmaktadır. Özellikle omurilik eğriliğini durdurabilir ve düzleştirme noktasında işlevsel bir rol oynar. Daha iyi uyumanızı sağlar ve uyku düzeni yaratır. Cinsel hayatınızı da olumlu yönde etkilemektedir. Vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı olur. Bioenerji hayatınızı dengeye getirecek olan etkin bir masaj yöntemidir.

HİZMETLERİMİZ

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?